Naučná stezka údolím Šembery – Náročnější trasa naučné stezky s 12 zastávkami, dlouhá cca 11 km. Prochází údolím říčky Šembery po kvalitních cestách a značena je standardními zeleno-bílými značkami naučných stezek. V osadě Zahrady se kříží s naučnou stezkou Zahrady, což může působit mírné komplikace s orientací. Informační panely jsou doplněny interaktivními prvky jako je ukázka půdního profilu, druhy ptačích budek atd.

Vodní svět Kolín – Aquapark – Bohaté možnosti sportovního vyžití, zábavy, relaxace a služeb, zkrátka pro každého něco – to je Vodní svět Kolín. Vodní svět Kolín vznikl v roce 2006 přestavbou plaveckého stadionu na moderní aquapark evropského střihu. K dispozici je zde venkovní i vnitřní areál, sportoviště, relaxační služby ve vodě i na suchu + bohatě vybavené zázemí aquaparku.

Park – Škvárovna Český Brod – Procházka nebo posezení v parku. Pro malé i velké. Děti mají možnost využít různé atrakce. Dále je v parku k dispozici hřiště přístupné široké veřejnosti, uzavíráno je pouze v nočních hodinách.