Turistika

Pro milovníky Turistiky jsme připravili pár míst, která stojí za to navštívit: :

 

 

 

VRCH KLEPEC Návrší Klepec na Českobrodsku skrývá roztroušené žulové balvany. Nejvyšší z nich, Slouha, dosahuje 7 m výšky.

MOHYLA U LIPAN Nedaleko Českého Brodu se nachází místo, které se stalo husitům osudným. V bitvě u Lipan proti sobě stanula husitská vojska vedená Prokopem Holým a vojska panské jednoty, kde bojoval nejeden bývalý příznivec husitů.

 


NAUČNÁ STEZKA ÚDOLÍM ŠEMBERY Nenáročná 3 km trasa naučné stezky s pěti zastávkami prochází údolím říčky Šembery se třemi rybníky.

 


TUCHORAZSKÁ TVRZ Jedinečná architektonická a kulturní památka, ze které se zachovala impozantní věžovitá brána a pozůstatky středověkého opevnění


KOSTEL NANEBEVZETÍ PANNY MARIE V TISMICÍCH Pozoruhodný románský kostel bazilikálního typu z poloviny 12. století, který se dodnes dochoval v téměř původním stavu.


KOUŘIMSKÝ SKANZEN Živoucí muzeum lidových staveb, které nabízí přímé srovnání různých regionálních typů lidové architektury z období od 17. do 19. století.


ZÁMEK V RADIMI 14 km vzdálená unikátní renesanční památka s dochovanými renesančními i barokními detaily a malovanými trámovými stropy z roku 1607. Památka má atmosféru šlechtického sídla.

 


KERSKO Lesní vesnice, ve které výrazně převažuje počet rekreačních chat nad budovami pro stálé bydlení.


BOTANICUS OSTRÁ Historická vesnice umění a řemesel. Zde se ocitnete v pravém středověku se spoustou tradičních řemesel od řezbáře po hrnčíře.


POHYBLIVÁ PÍSEČNÁ DUNA (PÍSTY U NYMBURKA) Na naše geografické poměry poněkud netypické místo: poušť mezi Nymburkem a Sadskou.

http://www.posemberi.cz/turistika/