Pro milovníky Turistiky jsme připravili pár míst, která stojí za to navštívit

Mohyla u Lipan – Nedaleko Českého Brodu se nachází místo, které se stalo husitům osudným. V bitvě u Lipan proti sobě stanula husitská vojska vedená Prokopem Holým a vojska panské jednoty, kde bojoval nejeden bývalý příznivec husitů.

lipan

Kostel v nanebevzetí Pany Marie v Tismicích Pozoruhodný románský kostel bazilikálního typu z poloviny 12. století, který se dodnes dochoval v téměř původním stavu.

tismice

Pohyblivá písečná duna – (Písty u Nymburka) Na naše geografické poměry poněkud netypické místo: poušť mezi Nymburkem a Sadskou.

písek

Vrch Klepec – Návrší Klepec na Českobrodsku skrývá roztroušené žulové balvany. Nejvyšší z nich, Slouha, dosahuje 7 m výšky.

Naučná stezka údolím Šembery – Nenáročná 3 km trasa naučné stezky s pěti zastávkami prochází údolím říčky Šembery se třemi rybníky.

Tuchorazská tvrz – Jedinečná architektonická a kulturní památka, ze které se zachovala impozantní věžovitá brána a pozůstatky středověkého opevnění

Kouřímský skanzen – Živoucí muzeum lidových staveb, které nabízí přímé srovnání různých regionálních typů lidové architektury z období od 17. do 19. století.

Zámek v Radimi – 14 km vzdálená unikátní renesanční památka s dochovanými renesančními i barokními detaily a malovanými trámovými stropy z roku 1607. Památka má atmosféru šlechtického sídla.

Kersko – Lesní vesnice, ve které výrazně převažuje počet rekreačních chat nad budovami pro stálé bydlení.